1. Trwa Adwent – czas radosnego oczekiwania na Święta Bożego Narodzenia. Dzieci zapraszamy do udziału w roratach, które odprawiamy w poniedziałki, czwartki i piątki o godz. 18.00. Wszystkich parafian zapraszam do liczniejszego udziału w nabożeństwach, ponieważ Adwent to czas słuchania Słowa Bożego. Dniem spowiedzi adwentowej będzie poniedziałek – 16 grudnia.

2. Poświęcenie medalików dla dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej dziś podczas Mszy o godz. 11.00

3. Dziś obchodzimy w Kościele Dzień Solidarności z Kościołem na Wschodzie. Przy wyjściu z kościoła można złożyć ofiarę na ten cel.

4. Różaniec fatimski odprawimy w piątek o godz. 17.30.

5. Kolejny wyjazd młodzieży na spotkanie „Stand Up!” tym razem do Kalisza – Katedry, w piątek o godz. 18.35. Zapisy u p. katechetki, ks. diakona, ks. proboszcza.

6. Choinki będziemy stawiali w kościele w piątek 20 grudnia, mężczyzn, którzy zawsze pomagali przy tej pracy, również proszę o pomoc tego dnia.

7. Proszę, aby krewni osób zmarłych w tym roku zgłosiły się do biura parafialnego w celu sprawdzenia, czy zmarli zostali wpisani do ewidencji cmentarnej.

8. W najbliższą niedzielę tj. 15 grudnia, po mszach św., będzie można zakupić ozdoby świąteczne wykonane przez uczestników Warsztatów Terapii Zajęciowej w Słupi p/Kępnem, oraz uczniów naszej szkoły. Warto więc zabrać więcej gotówki.

9. Dziękuję parafianom z Mikorzyna Osiedle za posprzątanie kościoła.
W najbliższą sobotę zapraszam kolejne rodziny.

10. Zachęcamy do nabycia prasy katolickiej: Gość Niedzielny, Przewodnik Katolicki, Opiekun. Możemy też nabywać opłatki, które przygotowały i przemodliły dla nas Siostry Klaryski (klauzurowe), ofiara dobrowolna oraz świece Caritas, małe 6 zł.

11. Proszę odebrać rozpisane Msze pogrzebowe śp. Czesława Cepa, Stanisław Kowaliński, Mieczysław Krzemiński.

12. W minionym tygodniu pożegnaliśmy z naszej wspólnoty śp. Monikę Solecką z Mechnic oraz śp. Romana Kanclerza z Mikorzyna. Wieczny odpoczynek…

Intencje mszalne 9 – 15  grudnia 2019r.

9 grudnia

z rodzinami

15 grudnia

III Niedziela Adwentu

7.30     + Józef Rybczyński – od Marka z żoną, Natalii z rodziną,             Geni Dąbek

T 9.30  Za parafian

11. 00 Tymon Jan – roczek

Intencje na Nowennę do Św. Idziego – 10 grudnia 2019r.

+ Małgorzata Wolna – od kuzyna Krzysztofa z rodziną z Rychtala
+ Wojciech Dukiewicz – od Ewy Tęsiorowskiej z rodziną
+ Ryszard Rybczak – od rodz. Dobrzyńskich
+ Idzi Szczepaniak – od rodziny Grygowskich z Zamościa