1. Dobiega końca czas Adwentu. Gratuluję wszystkim, którzy aktywnie przeżywali roraty z udziałem dzieci, szczególnie młodzieży z klas 7 i 8, która przygotowywała scenki. Możliwość wyspowiadania się będzie jeszcze dziś w naszym kościele o godz. 18.00 do 18.45.
  2. Odwiedziny chorych będą miały miejsce w poniedziałek 23 grudnia od godz. 9.00.
  3. W poniedziałek po wieczornej Mszy św. będziemy kończyli przygotowywanie żłóbka. Można jeszcze włączyć się w te prace.
  4. W Wigilię Msza Święta rano o godzinie 8.00. Może ktoś nie zdołał ani razu przyjść na roraty, to zapraszamy na ostatnią Mszę adwentową.
  5. Wieczerzą wigilijną rozpoczniemy Święta Bożego Narodzenia. Niech ten uroczysty posiłek będzie wyjątkowy. Nie może zabraknąć odczytania fragmentu Pisma Świętego mówiącego o narodzeniu Pana Jezusa (Łk 2, 1 – 14), wspólnej modlitwy, śpiewu kolęd oraz połamania opłatkiem. Pasterkę w nocy odprawimy o godz. 22.00 w kaplicy w Tokarzewie oraz o północy w kościele parafialnym. W pierwsze święto Msze o godz.: 9.30 w Tokarzewie i 11.00 w kościele. W II święto Msze wg porządku niedzielnego. Na godz. 15.00 zapraszamy do wspólnego śpiewu kolęd do kościoła. W piątek po świętach nie obowiązuje post na mocy dyspensy udzielonej przez księdza Biskupa Kaliskiego.
  6. Odwiedziny duszpasterskie – kolędę rozpoczniemy w piątek 27 grudnia. Niech na ten czas wspólnej modlitwy i błogosławieństwa domu zgromadzi się w miarę możliwości cała rodzina. Ofiary tradycyjnie składamy w niedzielę na tacę. Przeznaczymy je na wymianę okien i remont zakrystii. Jeśli ktoś ma doświadczenie w projektowaniu mebli, to proszę o pomoc.

Plan kolędy:

Trasa

Piątek, 27 grudnia

godz.

Tokarzew – 1. Ksiądz od początku, od strony Doruchowa w stronę kaplicy, 2. Ksiądz od Wygody Tokarskiej w stronę kaplicy

Sobota, 28 grudnia

Tokarzew – od p. Pustkowskich, szkoła, Piaski do
p. Grzelaków

Niedziela, 29 grudnia

Godz. 16.00

Mikorzyn nr 35 – 40 czyli tzw. ul. Strumykowa

Poniedziałek, 30 grudnia

Rudniczysko

Na dalsze trasy proszę o wsparcie transportem 15 minut przed rozpoczęciem.

1. Dziękuję parafianom z Mikorzyna Osiedle za posprzątanie kościoła.
    W najbliższą sobotę zapraszam kolejne rodziny.
  2. Zachęcamy do nabycia prasy katolickiej: Gość Niedzielny (za darmo), Przewodnik Katolicki (z modlitewnikiem i dodatkiem), Opiekun (ze śpiewnikiem kolęd).
  3. Bóg zapłać za Tytki charytatywne przekazane potrzebującym oraz za złożone dziś ofiary przeznaczone na wsparcie dla rodziny, której spaliła się fabryka mebli.
  4. W minionym tygodniu pożegnaliśmy z naszej parafii śp. Mariusza Marka Kozłowskiego. Wieczny odpoczynek…

Intencje mszalne 23 – 30  grudnia 2019r.

23 grudnia

18.00 + Wiktoria, Franciszek, Piotr Jakubczyk, Józef 17r., Irena, Lidia,             Marek Makowscy

24 grudnia

Wigilia Bożego Narodzenia

8.00 W intencji Jerzego Majchrzaka z okazji 75 r. urodzin – od żony
            z synem

25 grudnia

Uroczystość Bożego Narodzenia

T 22.00 + Leon, Jarosław Cieśla i zm. z rodziny

24.00  Za parafian

T 9.30  + Dawid Jeżyk, Anna, Jan Jeżyk, Anna, Andrzej Trzeciak,             Mirosław Turek, Krystyna, Karol Braun

11. 00 + Agata Krzywiźniak 4r.

26 grudnia

Świętego Szczepana

7.30     + Piotr Jakubczyk

T 9.30  + Prakseda Pisklak – od siostry Krystyny