1. Obchodzimy dziś w Kościele Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Zawierzamy wszystkie osoby konsekrowane opiece Maryi, Matce naszej wiary. Prośmy też, by nigdy nie zabrakło tych, którzy będą głosić Mękę, Śmierć i Zmartwychwstanie Pana Naszego Jezusa Chrystusa, oczekując Jego przyjścia w chwale. Przy wyjściu z kościoła można złożyć ofiarę na siostry z zakonów klauzurowych, w naszej diecezji są 4 klasztory. Bóg zapłać za hojność.

2. Dziękuję ks. Mariuszowi Wilkowi za odprawienie Mszy św. w intencji dzieci oraz małżeństw starających się o potomstwo. Dziękuję młodzieży za przybliżenie tematu ŚDM (link do filmu na stronie).

3. W tym tygodniu przypada I czwartek miesiąca – adoracja prowadzona Najświętszego Sakramentu o godz. 17.30. W Kaliszu Msza w intencji obrony życia i rodziny w Bazylice św. Józefa, początek o godz. 17.00. W I piątek Msza św. w Tokarzewie o 16.30, wieczorna w kościele o 18.00 w intencji Matek i Ojców Żywego Różańca., Wymiana tajemnic po Mszach w przyszłą niedzielę.

4. Objazd chorych w sobotę 8 lutego od godz. 9.00.

5. W poniedziałek po wieczornej Mszy św. będziemy sprzątali dekorację świąteczną. Proszę o pomoc młodzież. Choinki natomiast usuniemy w sobotę o godz. 8.00. Proszę mężczyzn o pomoc.

6. Dziękuję za pocięcie i uprzątnięcie gałęzi przy kościele.

7. W związku z setną rocznicą urodzin św. Jana Pawła II Konferencja Episkopatu Polski organizuje Narodową Pielgrzymkę do Rzymu i Grobu Papieża Polaka. Centralnym punktem pielgrzymki będzie Msza św. pod przewodnictwem Ojca Świętego Franciszka w niedzielę 17 maja br. Parafia Farna w Ostrzeszowie organizuje grupę, której uczestnicy jako przedstawiciele naszej diecezji wezmą udział w Narodowej Pielgrzymce. 7-dniowa pielgrzymka w wersji samolotowej w dniach od 13 do 19 maja br. Oprócz Rzymu w programie: MANOPPELLO - SAN GIOVANNI ROTONDO - MONTE SANT’ANGELO - PIETRELCINA – POMPEJE - NEAPOL. Więcej szczegółów w gablotce oraz na www.faraostrzeszow.pl

8. Sprzątanie kościoła: dziękujemy parafianom z ul. Dworcowej. Prosimy kolejną grupę.

9. Gazety: Opiekun, Przewodnik Katolicki, Gość Niedzielny.

10. Tekst zawierzenia: „Do Ciebie, Maryjo, która pragniesz duchowej i apostolskiej odnowy Twoich synów i córek przez miłość do Chrystusa i przez całkowite oddanie się Jemu, kierujemy z ufnością naszą modlitwę. Ty, która czyniłaś wolę Ojca, okazując gorliwość w posłuszeństwie, męstwo w ubóstwie, a w swym płodnym dziewictwie gotowość na przyjęcie życia, uproś Twego Boskiego Syna, aby ci, którzy otrzymali dar naśladowania Go przez swą konsekrację, umieli o Nim świadczyć swoim przemienionym życiem, podążając radośnie, wraz ze wszystkimi innymi braćmi i siostrami, ku niebieskiej ojczyźnie i ku światłu, które nie zna zmierzchu”

Intencje mszalne 3 – 9  lutego 2020r.

18.00 + Czesław Wróbel

18.00 W intencjach Nowenny do św. Idziego:

+ Małgorzata Wolna – od Józefa Wolnego z Kobylej Góry

+ Wojciech Dukiewicz – od Ireny Kurzawy, Darii Urbaniak, Barbary Szczepaniak, Katarzyny Gizy, Izabeli Kuli, Katarzyny Olczak, Mirosławy Kemskiej, Katarzyny Rybczyńskiej
z Rodzinami

+ Wacław Majchrzak – od Alicji Rybak z rodz.

+ Stanisława Woźniak – od Ewy i Andrzeja Szymkowiaków

+ Mirosław Leśniak – od Jadwigi Turek z rodz.

+ Natalia Jokiel – od Justyny z mężem i dziećmi, Małgorzaty
z mężem i dziećmi, Ilony z mężem i dziećmi, Janka i Agnieszki

+ Monika Solecka – od rodz. Jakubczyków
+ Roman Kanclerz – od kuzynostwa Gieni i Edka z rodzinami

+ Stanisław 10r., Anastazja 27 r. Franciszka Osieckich

+ Jadwiga, Stanisław Jabłońscy

+ Maria 35 r., Ignacy Kuta

7.15      + Jadwiga Laryś, Antoni, Maria, Stanisław, Halina, Władysław             Piasek, Stanisław Szczepaniak

I Czwartek

17.30 Adoracja Najświętszego Sakramentu

18.00 + Ryszard Zaczyński

16.30  T: Za parafian

18.00 W intencji Matek i Ojców Żywego Różańca

16.00 Msza Chrzcielna i roczki: Paweł, Krystian, Bartłomiej

18.00 + Kazimierz Solecki 4r.

V Niedziela Zwykła

7.30     + Weronika 22r. Czesław Nawrotowie

T 9.30 + Marianna, Roch, Stanisław, s. Cyryla Płonka

11. 00 + Halina 5r., Jan Cieplik.