1. W tym trudnym czasie przesyłam wszystkim parafianom zapewnienie o wsparciu i zachęcam do modlitwy różańcowej w domach o godz. 20.30 lub w innej dogodnej porze.
a. Nasz kościół pozostaje otwarty w ciągu dnia, figura Świętego Idziego będzie cały czas odsłonięta
b. Przy tradycyjnym obchodzeniu ołtarza po Mszy nie całujemy relikwii, ale pod figurą św. Idziego czynimy znak Krzyża
c. Do czasu ustania epidemii będzie w niedzielę odprawiana dodatkowa Msza święta o godz. 15.00
d. Jeśli są osoby, które potrzebują pomocy przy zakupach lub innych czynnościach, to proszę o kontakt, są chętni wolontariusze do pomocy;

2. W środę przypada uroczystość Zwiastowania Pańskiego, Msze Święte o godz. 10.00 i 18.00

3. Nabożeństwo Drogi Krzyżowej będziemy odprawiali w piątki po wieczornej Mszy świętej, natomiast w kaplicy w Tokarzewie po Mszy o godz. 16.30. Gorzkie Żale będziemy śpiewali po Mszy południowej.

4. Sprzątanie kościoła: w piątek następne rodziny z ulicy Parkowej.

5. Ponieważ w tym tygodniu były zaplanowane rekolekcje szkolne, dlatego dzieci i młodzież będą otrzymywały drogą elektroniczną katechezy rekolekcyjne.

6. Telewizja Polska na kanale TVP3 w paśmie ogólnopolskim nadawać będzie „Rekolekcje z dominikaninem Jackiem Salijem". Nauki będą emitowane o godzinie 20.40 w dniach 25, 26 i 27 marca br. (środa, czwartek, piątek), zaraz po transmisji Mszy Świętej z Jasnej Góry. Długość poszczególnych odcinków przewidywana jest na 20 minut.

7. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej pożegnaliśmy: śp. Leokadię Lewandowską z Mikorzyna oraz śp. Stanisława Wawrzyniaka z Domanina.

Intencje mszalne 23 – 29 marca 2020r.

18.00 + Anna, Józef Błoch

18.00 W intencjach Nowenny do św. Idziego:

O zachowanie od epidemii
O zdrowie dla Bartka,

+ Anna, Jan Jokiel

+ Teresa Jarczak – od mieszkańców osiedla

+ Marianna Brzozowska – od rodz. Michałczyków

Uroczystość Zwiastowania Pańskiego

10.00 + Marianna, Leon, Marian, Kazimierz, Zenon, Maria, Józef, Irena, Lidia, Marek Makowscy, Ignacy, Marianna Niełacni, Krystyna Zuwała, Piotr Jakubczyk

18.00 Za parafian

17.30 Adoracja Najświętszego Sakramentu

18.00 + Jadwiga Hoja 7r., zmarli z rodziny Kazimierza i Zbigniewa

T: 16.30 + Robert Rybak – od kuzynki Aliny, kuzynki Bogusi
z Pawłem, kuzynki Kasi z rodziną

18.00 + Zofia, Józef, Kazimierz Cierlak

18.30 Droga Krzyżowa (po Mszy)

16.00 Msza chrzcielna: Helena

17.00 + Krystyna Skiba 8r., Franciszek, Franciszka Skiba, Pelagia, Józef, syn Józef Cierlak, Stanisław Górecki, Marian Parzybót

18.00 + Krystian Sopart – od Aleksandry z rodziną

V Niedziela Wielkiego Postu

7.30     + Idzi 5r., Wojciech, Zofia, Ludwik Dukiewicz, Józefa (f) Alojzy Idzikowscy i zm. z rodz.

T 9.30 + Hieronim Krawczyk i zm. z rodz.

11. 00 + Kazimierz, Zofia, Czesław, Łukasz Wesołych
Gorzkie Żale