1. Dzisiejszą niedzielą rozpoczyna się Tydzień Biblijny. Zachęcamy do lektury Pisma Świętego każdego dnia w domu lub wspólnego słuchania podczas codziennej Eucharystii.
  2. W środę w Kaliszu odbędą się obchody związane z Dniem Męczeństwa Duchowieństwa Polskiego podczas II Wojny Światowej w 75. Rocznicę wyzwolenia obozu w Dachau. Podczas wojny zostało zamordowanych około 4.000 polskich kapłanów i zakonników.
  3. W piątek rozpoczyna się miesiąc maj. Jest to I piątek miesiąca oraz wspomnienie św. Józefa Rzemieślnika. Szczególnie do modlitwy zapraszamy właścicieli oraz pracowników stolarni i fabryk mebli. Msze święte w kościele
    o godz. 10.00 i 19.00, w Tokarzewie o 16.30.
  4. Objazd chorych w sobotę 2 maja od godz. 9.00.
  5. Nabożeństwo majowe będzie odprawiane w dni powszednie o godz. 18.40,
    a w niedzielę w łączności z Mszą świętą o godz. 15.00. Proszę o informacje gdzie będzie odprawiane nabożeństwo przy figurach. Modlimy się o deszcz.
  6. W środę przypada święto św. Katarzyny Sieneńskiej – patronki Europy. Informacje na jej temat znajdziemy w najnowszym numerze Gościa Niedzielnego (gazety są wyłożone pod chórem).
  7. Od 1 maja do 30 września wieczorna Msza święta będzie odprawiana o godz. 19.00. W soboty dodatkowo będzie Msza o godz. 18.00. Na razie do końca czerwca. Wymienianki w sobotę będą czytane przed Mszą o godz. 18.00 (ponieważ przed 19.00 będzie „majowe”).
  8. Liturgiczna Uroczystość NMP Królowej Polski będzie w sobotę 2 maja, ponieważ 4 Niedziela Wielkanocna ma wyższy priorytet. Msze święte w sobotę o godz. 8.00, 18.00 i 19.00. Po Mszy o 8.00 Różaniec.
  9. W przyszłą niedzielę – 1. w miesiącu o godz. 11.00 będzie odprawiona Msza święta w intencji małżeństw starających się o potomstwo oraz w intencji dzieci. Można zgłaszać imiona małżonków. O godz. 12.00 w Tokarzewie będzie odprawione nabożeństwo majowe, a o 12.15 Msza Święta odpustowa z racji Uroczystości NMP Królowej Polski. Mszę o godz. 11.00 jak i sumę odpustową odprawi Ks. Kanonik Krzysztof Duchnowski – kapelan księdza biskupa Edwarda Janiaka.
  10. Przyszła niedziela to również Światowy Dzień Modlitw o Powołania. Będziemy się modlili o to, aby nie zabrakło kapłanów. Msza święta w tej intencji będzie odprawiona w czwartek, 7 maja o godz. 10.00.
  11. Przypominam, że w naszym kościele w nabożeństwach może uczestniczyć 56 osób. Proszę siadać w wyznaczonych miejscach (x). W kaplicy w Tokarzewie 10 osób. W kościele i na cmentarzu obowiązuje zakrywanie ust i nosa.
  12. Dziękuję za posprzątanie kościoła. Następną grupę z ul. Św. Idziego i dalej
    w stronę ul. Leśnej proszę w sobotę. Bardzo proszę o rozsądne gospodarowanie odpadami na cmentarzu.
  13. Zmarli w ostatnim czasie: Adam Kozan, Agnieszka Pietrusiak, Andrzej Krzemiński (pogrzeb 27 kwietnia, godz. 11.00).

Intencje mszalne 27 kwietnia – 3 maja 2020r.

11.00 Pogrzeb + Andrzej Krzemiński
18.00 + Teresa Bednarek – od Izy z Poznania i Celiny z rodziną

18.00 W intencjach Nowenny do św. Idziego:

O zachowanie od epidemii, o zdrowie dla Bartka,  o zdrowie dla Józefa,
o zdrowie dla Marka, o wysłuchanie pewnej prośby;

+ Stefania Ogrodowiak 2r.,

+ Marek Kozłowski – od sąsiadów

+ Stanisław Cierlak – od Bogumiła, Tomasza, Karola i Macieja z rodzinami

+ Monika Solecka – od wnuczki Sylwii z rodziną
+ Czesława Cepa 1r., Wacław i zm. z rodziny Cepów i Kowalskich, Siostra Milburga Kowalska
+ Marianna Brzozowska – od: Marcina Kemskiego z rodz., Karoliny Piotrowskiej
z rodz., Ireny Piotrowskiej z rodz., Teresy i Celiny Wójcik z Niemiec;

Święto Św. Katarzyny
ze Sieny

7.15 Za parafian

17.30 Adoracja Najświętszego Sakramentu

18.00 + Czesław, Jadwiga, Marian Moczko i zm. z rodz.

I Piątek miesiąca
Wspomnienie św. Józefa Rzemieślnika

10.00 + Ks. Bolesław Stefaniak 5r.

T 16.30 + Ludwika, Antoni, Józef, Czesław Mazurowie, Celestyn, Józef             Szczepaniak

18.40 Nabożeństwo majowe
19.00 W intencji Matek i Ojców Żywego Różańca

I Sobota miesiąca
Uroczystość NMP Królowej Polski

8.00     Msza św. wynagradzająca NMP

Różaniec

18.00 + Wojciech Dukiewicz – od chrześnicy Marceliny z rodzicami i rodzeństwem; (w Kazachstanie) – od Pawła Śmigielskiego i Łukasza Góralczyka z rodzinami

18.40 Nabożeństwo majowe

19.00 + Czesław Jesion 13r.,

IV Niedziela Wielkanocna

7.30     + Czesław 27r., Weronika Nawrotowie

11.00   W intencji małżeństw starających się o potomstwo oraz w intencji dzieci

T 12.15 1) Za parafian
             2) + Teodora, Stanisław Kowalczyk, Maria, Ignacy     Cieśla i zm. z rodz.

15.00 Koronka do Miłosierdzia Bożego i nabożeństwo majowe
            + Małgorzata Wolna 1r.