Ogłoszenia duszpasterskie

1. Kończy się miesiąc maj, dziękuję wszystkim, którzy prowadzili nabożeństwa majowe przy kapliczkach i figurach.
  2. Przez cały miesiąc czerwiec będziemy odmawiali Litanię do Najświętszego Serca Pana Jezusa w łączności z Mszą świętą.
  3. W środę obchodzimy Dzień Dziecka, do modlitwy w intencji wszystkich dzieci zapraszam we wtorek na nowennę.
  4. Spotkania duszpasterskie:
    • Wtorek godz. 17.00: Miłosierni, 17.30 Grupa św. Idziego
  5. W tym tygodniu przypada:
    • I czwartek miesiąca – adoracja Najświętszego Sakramentu i spowiedź od godz. 18.30
    • I piątek miesiąca – Msza szkolna o godz. 11.55; Msza św. w Tokarzewie o godz. 16.30, w kościele o godz. 19.00
    • I sobota miesiąca – Msza św. wynagradzająca i Różaniec o godz. 8.00, objazd chorych od 9.00
    • I niedziela miesiąca – Msza św. w intencji małżeństw proszących o potomstwo oraz w intencji dzieci o godz. 11.00; po Mszach wymiana tajemnic Żywego Różańca
  6. Za tydzień będziemy obchodzili Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Po Wielkanocy to najważniejsze święto w naszej wierze. Wspólną modlitwę rozpoczniemy już w sobotę wieczorem od Mszy świętej wigilijnej i modlitewnego czuwania. Początek o godz. 19.00. Od miesiąca czerwca, w noc poprzedzającą I niedzielę miesiąca będzie miała miejsce w naszym kościele adoracja najświętszego Sakramentu. Ponieważ w I niedzielę zawsze modlimy się o życie, dlatego tę adorację chcemy ofiarować jako wynagrodzenie za grzechy przeciwko życiu. Zachęcam wszystkich do wspólnej modlitwy. Przy wyjściu z kościoła można zadeklarować czas adoracji.
  7. Dziękuję za posprzątanie kościoła. W sobotę proszę ostatnią grupę z Mechnic.
  8. Zachęcam do czytania prasy katolickiej: Gość Niedzielny, Przewodnik Katolicki , gazety dla dzieci. Opiekun. Jest także specjalny numer PK poświęcony społecznikom. Opiekun.
  9. Zapowiedzi:
    1.  Dawid Hącel, kawaler, par. Kępno, rzym.-kat
      Sandra Gasztych, panna, rzym.-kat. Mikorzyn
    2. Józef Morzydusza, kawaler, rzym. – kat. Mikorzyn
      Klaudia Majorek, panna, rzym. – kat., par. Parzymiechy
  10. Bractwo Św. Idziego organizuje czterodniową pielgrzymkę  na Śląsk: Rudy, Racibórz, Rybnik
    w dniach 16-19 sierpnia. Noclegi w zabytkowym kompleksie opactwa Cystersów w Rudach. Koszt  na dzień dzisiejszy to 700zł. Zapisy z wpłatą 100zł przez kolejne dwie niedziele tj. 5 i 12 czerwca, po Mszy św. o godz. 11.00
  11. Bractwo przygotowuje publikację o miejscach i ludziach związanych z koleją. Jeśli są lub byli w naszych rodzinach kolejarze, którzy mieszkali na terenie naszej parafii, prosimy o informacje: lata w których pracowali, gdzie i na jakim stanowisku.

Intencje mszalne 30 maja – 5 czerwca 2022r.

18.40 Nabożeństwo majowe
+  Adam Kozan – od rodziny Jędreckich

Święto Nawiedzenia NMP

IPP – indywidualna poza parafią

18.40 Nabożeństwo majowe

o pokój na świecie, za członków Bractwa św. Idziego, w intencji wszystkich dzieci
+ Ryszard Cieplik – od Ryszarda Wróbla z rodz.
+ Tadeusz Morzydusza – od Kamila Poprawy z rodz. i Teresy Giernak *IPP
+ Mariusz Mikulski – od Dominiki Graf i Emilii Dziwińskiej z rodz. *IPP
+ Stefan Wróbel – od Ireny i Ryszarda Wróbel, Justyny i Tomasza Wróbel, Karoliny i Dawida Wróbel, Alicji Dembnej z Ostrzeszowa

+ Marzena Leśniak – od kolegów: Zdzisławai Janusza i koleżanki Marii
+ Edward Mencel – od Stanisława i Małgorzaty Kempów
+ Helena Kliks – od rodz. Mutmanów, Krzywiźniaków, Lewandowskich, Kurpików, Eleny Łuczak, Joanny Wróbel, Jolanty Kubiak
+ Alicja Małek – od pracowników Przedszkola Samorządowego w Mikorzynie
+ Józef Kuch – od rodz. Herbichów z Mikorzyna *IPP

+ Józef Tyra – od Doroty Groblica

+ Alicja Małek – od Jana Walczaka z rodz.

+ Irena 10r., Kazimierz, Adam Motylewscy

+ Stanisława (f) Wawrzyniak – od syna Andrzeja z żoną i dziećmi

I Czwartek

18.30 Adoracja Najświętszego Sakramentu
+ Genowefa Steinert – od Ewy i Kazimierza Drzazgów / od Marii Kucharskiej ze Starego Sącza / od Małgosi i Pawła Kucharskich z rodz. / od Iwony i Piotra Polaczyków z rodz. /3 x IPP/

I Piątek

11.55 Msza święta szkolna: Za parafian

T 16.30 + Czesław Kiczka – od Mrugałów, Śródków, Grochowskich
17.30 Dz. – bł. w intencji Weroniki z racji 18 urodzin

19.00 W intencji Matek i Ojców Żywego Różańca

I Sobota

Msza święta wynagradzająca i Różaniec
15.00 Msza ślubna: Marta Nikodem – Konrad Zadka
16.00 Msza św.: chrzest Jakub, 85 r. urodzin p. Zenona, roczek Tymon
19.00 + Andrzej Lewek 6r.
20.00 Wigilia Zesłania Ducha Świętego: Czuwanie modlitewne i całonocna adoracja Najświętszego Sakramentu

Uroczystość Zesłania Ducha Świętego

+ Janina, Teodor Krzywiźniak
T 9.30 + Zofia, Stanisław, Piotr Mazur, Anna Kłosek