1. Młodzież – kandydatów do bierzmowania, proszę o zgłoszenie się do zakrystii celem wpisania na spotkanie grupowe podczas wakacji. Zgłosiła się dopiero połowa kandydatów. Pierwsza grupa ma spotkanie we wtorek o godz. 17.00 w kawiarence.
  2. Wyjazd ministrantów na pielgrzymkę do Paradyża i innych miejscowości odbędzie się w środę. Wyjazd o 5.00 rano z parkingu kościelnego.
  3. W sobotę przypada uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Msze święte z racji uroczystości o godz. 8.00 i o 9.30 w Tokarzewie. Ofiary składane na tace są przeznaczone na Stolicę Apostolską.
  4. Rok 2024 jest Rokiem Arcybiskupa Antoniego Baraniaka. Z tej racji w Marszałkach w przyszłą niedzielę 30 czerwca, odbędzie się spotkanie poświęcone temu niezłomnemu biskupowi Kościoła. Szczegóły na plakacie.
  5. Rozpoczęły się wakacje, zachęcam, aby podczas odwiedzin różnych miejsc składać świadectwo wiary poprzez udział w niedzielnej Mszy świętej i modlitwę.
  6. Dziękuję za pomoc przy sprzątaniu kościoła i kaplicy. O posprzątanie świątyni proszę grupę z ul. Strumykowej, w sobotę o godz. 9.00 lub w piątek wieczorem.
  7. Zachęcam do nabywania prasy katolickiej: Przewodnik Katolicki, Opiekun, Gość Niedzielny.

Intencje mszalne 24 – 30 czerwca 2024r.

Uroczystość Narodzenia św. Jana

19.00 + Józef Tyra – od córki Anny z mężem i synem

___________________________________________________

19.00  W intencjach Nowenny do św. Idziego:
o pokój na świecie, za członków Bractwa św. Idziego, o uzdrowienie
ks. Benedykta

+ Radosław Gzik – od Andrzeja Krupińskiego, Adama Tęsiorowskiego, Janka Cierlaka z rodzinami
+ Jan Szczepaniak – od szefostwa i pracowników Zakładu „Pawlak”
+ Helena Brylak – od Sobczyków i Krzemińskich
+ Czesław Drabent – od rodz. Rosiejków
+ Anna Mencel – od rodziny Wielgosiów
+ Agata Kaczmarek – od kuzynki Małgorzaty Lubryka z rodz.

+ Janina Wysota – od Ireny Mencel z synem
+ Jacek Majchrzak – od rodziny: Stawskich, Wrzalskich, Wróblów i Dziedziców
+ Józef Kotowski
+ Halina Parzybót – od III Róży Matek
+ Jacek Wronka – od Kamila Adamowicza z rodz.
+ Katarzyna Ziomko – od Iwony Cnotlaskiej z synem, Marleny Legierskiej z rodz. Eweliny Cnotalskiej z rodz., Doroty Cnotalskiej z rodz., Magdaleny Mazurkiewicz z synem
+ Grzegorz Burzyński – od chrześnicy Klaudii z rodzicami i Leną
+ Teresa Bednarek – od chrześniaczki Justyny z rodziną

+ Michalina Maciejewska – od wnuka Maksymiliana
+ Gabriela Cierlak – od Wiolety Majchrzak i rodziny Olków z Torzeńca
+ Aleksandra Jankowska – od sąsiadów z Tokarzewa: Dawida Bryja z rodz. Henryka Dominika, Darka Bukład z mamą Wiesławą
+ Danuta Rybczyńska – od sąsiadów Nowaków i Wróblewskich

+ Mariusz Krupa – od sąsiadów Cieplików, Nikodemów i Stefanii Duchnik

+ Irena Cierlak – od Marka Tęsiorowskiego z rodz.

7.15 W pewnej intencji

Św. Cyryla Aleksandryjskiego

18.30 Adoracja Najświętszego Sakramentu i spowiedź
19.00
+ Monika, Piotr Zbierscy, Józef Matyjak, zm. z rodz. Zbierskich,             Nowaków i Matyjaków

Św. Ireneusza

19.00 + Marian 44r., Stanisława Kubiaczyk i zm. rodziców z obydwu stron

Św. Ap. Piotra i Pawła

8.00     + Edward Mencel – od: Jan Szczepaniaka i Romana Ilskiego z rodzinami, Stefana Ilskiego z rodz., członków Żywego Różańca, szafarzy z rodzinami,
T 9.30 + Mariusz Mikulski – od rodziny Grellów z Tokarzewa i Kobylej Góry, od kolegów: Kamila Prymasa, Krzysztofa Kozłowskiego, Arka Stefańskigo, Zbyszka Wajsa, od koleżanek i kolegów ze szkoły w Doruchowie wraz z wychowawczyniami Lidią Pawlak i Krystyną Azierską, od właściciela i pracowników Zakładu Masarskiego Tadeusz Krawiec „Wrzosy”

19.00  + Piotr Balcerzak i zm. z rodz.

XIII Niedziela Zwykła

7.30     + Marianna, Marian Zadka, Jan Kula
T 9.30 + Józef Krawczyk, Joanna, Józef, Roman Dębek
11.00   + Krystian, Urszula Sopart, Wacław Gruszka, Nikola Biegańska,             Radosław Pastok