Tak jak dzieło sztuki każe skierować pochwały, którymi jest otaczane, ku swemu twórcy, tak stworzenie każe sławić Stwórcę świata, przy czym z samego faktu, że przez Niego zostało stworzone, wynika, o ile On jest wspanialszy.
Św. Izydor z Sewilli

Wyjazd do arboretum w Wojsławicach został zorganizowany przez Stowarzyszenie Bractwo Św. Idziego w Mikorzynie.

12 maja 2018r w grupie 21 uczestników udaliśmy się do arboretum w Wojsławicach zwanym też bajkowym ogrodem. Nie bez powodu tak jest nazywany, to wyjątkowe miejsce. Byliśmy nim OCZAROWANI, kwitnące różaneczniki różnych odmian, baśniowe formy i kolory, oraz cała gama innych roślin. Naszym przewodnikiem był ks. Proboszcz, który zachwycił nas swoją wiedzą na temat obserwowanych roślin, uświadomił nas także, że wiele z nich znajduje się w ogrodach św. Idziego. Posiadamy więc, jako parafianie, skarby ze świata roślin, które powinniśmy eksponować. Może to czas na przygotowanie ścieżki edukacyjnej, prezentującej kolekcję unikatowych roślin w naszym parafialnym ogrodzie?

W drodze powrotnej odwiedziliśmy Katedrę we Wrocławiu, oraz zajrzeliśmy do małego kościółka Św. Idziego przy katedrze. Już umówiliśmy się na kolejny wyjazd we wrześniu do arboretum w Rogowie (kolekcja roślin drzewiastych). Zapraszamy! Niech będzie nas więcej!