1. Odpust:
    1. UWAGA! Jeśli ktoś znalazł w niedzielę odpustową dowód osobisty, to w imieniu osoby, która go zgubiła, proszę o kontakt.
    2. Wszystkim parafianom i gościom z racji naszego dorocznego odpustu składam serdeczne życzenia obfitych łask otrzymanych za przyczyną św. Idziego. Pielgrzymów zapraszam na kawę i ciasto do kawiarni, można tam też obejrzeć mini wystawę z Ziemi Świętej, nabyć pamiątki z sanktuarium, oraz zapisać intencje na sumę (niedziela, godz. 12.00). Parafianom życzę miłego świętowania w gronie rodzinnym.
    3. Składam serdeczne podziękowania wszystkim, którzy w różny sposób włączyli się w przeżywanie wydarzeń odpustowych:
      1. tym, którzy uczestniczyli w rekolekcjach budując w ten sposób duchowość chrześcijańską w naszej parafii,
      2. zaangażowanym w liturgię, przygotowanie asyst na procesje,
  • tym, którzy prowadzili kawiarenkę i organizowali posiłki dla pielgrzymów oraz ofiarowali produkty spożywcze,
  1. wszystkim, którzy podejmowali prace porządkowe wokół kościoła;
  1. Za tydzień odpust na Pólku;
  1. Parafia
    1. Za tydzień odbędzie się beatyfikacja kard. Stefana Wyszyńskiego i Matki Róży Czackiej. Zachęcam do śledzenia transmisji.
    2. W środę przypada święto Narodzenia NMP, w naszej parafii Msza święta o godz. 19.00! (wyjątkowo, nie rano).
    3. Rodziców dzieci, które w przyszłym roku przystąpią do I Komunii Świętej zapraszam na Mszę świętą i spotkanie w niedzielę 12 września, na godz. 11.00
    4. Dziękuję za posprzątanie kościoła, następną grupę z ulicy Parkowej proszę
      w sobotę o godz. 9.00.
    5. Msza święta o godz. 15.00 będzie odprawiona jeszcze tylko w niedzielę 12 września.
    6. Zachęcam do nabywania prasy katolickiej: Przewodnik Katolicki, Gość Niedzielny i Mały Gość Niedzielny. Dodatek o kardynale Wyszyńskim.
    7. Rada sołecka i wszystkie organizacje działające w naszej wiosce zapraszają na "Piknik rodzinny", który odbędzie się 12 września na terenie ośrodka.
    8. W minionym tygodniu pożegnaliśmy z naszej wspólnoty parafialnej śp. Bonifacego Nowickiego i śp. Franciszka Nowaka. Wieczny odpoczynek…
  2. Zapowiedzi przedślubne:
    1. Gracjan Marian Salamon, par. Mikorzyn, rzym. – kat., kawaler
      Weronika Wrzyszcz, par. M.B. Różańcowej, Kępno, rzym. – kat., panna

Intencje mszalne 6 – 12 września 2021r.

19.00   1) + Ryszard Rybczak – od Mateusza Pastkowskiego z rodziną /
                  od całej rodziny Kutów z Ostrowa

2) + Stanisław Doruch – od syna Mariusza z córką

*IPP – indywidualna poza parafią

za członków Bractwa św. Idziego,

+ Danuta Kanclerz – od Zdzisława Talagi z rodziną (IPP)

+ Jan, Helena Jakubczyk – od rodz.: Kucharzaków, Głowików, Cieplików, Kurzawów, Jędrysiaków, Adamusiaków, Mądreckich, Leandowskich, Jolanty Kubiak, Joanny Wróbel, Henryki Braun, Grażyny Wróbel

+ Józefa Mikulska – od siostrzeńca Bartłomieja z żoną

+ Ludwik Dobrzyński – od Marysia Dobrzyńskiego, Patrycji Daszczyk, Geni Krzemińskiej, Jurka Jakubczyka z rodzinami

Święto Narodzenia NMP

19.00 + Stanisław Wawrzyniak – od wnuczki Kingi z synem

19.00 + Kazimierz Wawrzyniak 4 r.

19.00  + Janina Langner – od rodz. Osadów

15.00 Roczek Wojciech, chrzest Hugo

19.00 + Walenty 15 r., Marianna Tęsiorowscy, Jacek Tęsiorowski

XXIV Niedziela Zwykła

7.30   Za parafian

T 9.30  + Janina, Mirosław Turek i zm. z rodz.

11.00  + Piotr Goździcki 1r.

15.00  Koronka do Miłosierdzia Bożego
                  + Józef Stawski
      – od Janka Stawskiego z Kierzna / od Marcina             Wrzyszcza z rodz. / od Mirosława Stawskiego z rodz.