1. Rozpoczyna się Adwent – czas oczekiwania na Święta Bożego Narodzenia, również czas refleksji
    i zwrócenia serca ku Bogu:
    • Roraty z udziałem dzieci będą w poniedziałki, czwartki i piątki o godz. 18.00. Dzieci będą uczestniczyły w programie duszpasterskim, będzie losowana figurka Matki Bożej. Chłopców, którzy chcieliby zostać ministrantami proszę, aby przychodzili na Roraty do ołtarza.
      O przygotowanie liturgii proszę poszczególne grupy wg grafiku.
      UWAGA! W  poniedziałek 29 listopada Msza roratnia o 17.00!! Wyjątkowo
    • Opłatki i świece Caritas będzie można nabywać od 2 niedzieli Adwentu (5 grudnia).
    • 8 grudnia na zakończenie Roku Św. Józefa zawierzymy całą naszą parafię Opiekunowi Kościoła.
  2. Pierwsze spotkanie parafialnego wolontariatu już jutro, w poniedziałek 29 listopada o godz.19.00
    w kawiarence
    . Przypominamy o zbiórce dla:
       Ośrodka Caritas w Słupi, który potrzebuje dla swoich podopiecznych: bielizny, skarpet, papci, środków czystości  oraz dla:
    2.   Fundacji Małych Stópek, która organizuje akcję pt. Paczuszka dla maluszka – potrzebne: pieluszki, oliwki, mydła, kremy, płyny do prania dla dzieci itp. artykuły. Wymienione rzeczy można przynosić do kawiarenki, po każdej mszy św.

1. Bóg zapłać za Ofiary składane dziś na tacę przeznczone na pokrycie kosztów instalowania ogrzewania. Proszę o odebranie z zakrystii pozostałych list.
  2. W tym tygodniu przypada:
    • I czwartek, adoracja prowadzona o godz. 17.30; w Kaliszu w Bazylice św. Józefa modlitwa w intencji obrony życia i rodziny;
    • I piątek, Msza św. w Tokarzewie o godz. 16.30, dzieciom z klasy 4 przypominam o przyjęciu Komunii świętej.
    • I sobota, Nie będzie Mszy świętej wynagradzającej o godz. 8.00. Nie będzie objazdu chorych, będzie przed świętami.
  3. W II Niedzielę Adwentu będziemy modlić się w intencji Kościoła na Wschodzie, po Mszach będzie można złożyć ofiarę na ten cel. Będzie to również I niedziela miesiąca, Msza św. o godz. 11.00 będzie odprawiona w intencji małżeństw proszących o potomstwo za przyczyną św. Idziego oraz w intencji dzieci.
  4. Dziękuję za posprzątanie kościoła, kolejną grupę z Św. Jana Pawła II proszę w sobotę o godz. 9.00.
  5. Zachęcam do czytania prasy katolickiej: Gość Niedzielny, Przewodnik Katolicki (z modlitewnikiem), oraz gazety dla dzieci.

Roraty 2021 – grupy odpowiedzialna za liturgię

Ruch Światło – Życie

23 grudnia

Grupa: Wszyscy Święci

Intencje mszalne 29 listopada – 5 grudnia 2021r.

!!17.00 + Mirosław Leśniak – od bratanicy Natalii Stasik z rodz., bratanicy Patrycji Leśniak z Markiem, bratanka Piotra Leśniaka z rodz., bratanka Artura Leśniaka z rodz.

Św. Andrzeja Ap.

za członków Bractwa św. Idziego

+ Józefa Mikulska – od Romana Szymkowiaka z rodz.

+ Ludwik Dobrzyński - od sąsiadów Majchrzaków
+ Franciszek Nowak – od koleżanek i kolegów z Ema-Elfy

+ Bonifacy Nowicki – od rodzin: Grellów, Ruszkiewiczów, Bryjów, Życińskich, Kwaśników, Eugeniusza Warkocza

+ Zenon Wolny – od Tadeusza Dymacza z rodz.

+ Henryk Jokiel – od Katarzyny i Grzegorza Kątnych z rodz.
+ Ryszard Cieplik – od sąsiadów Gruszków i Drapiewskich z rodzinami

+ Andrzej Wróbel, Zbigniew Wróbel

1 grudnia

7.15 Za parafian

2 grudnia

I Czwartek

17.30 Adoracja Najświętszego Sakramentu i spowiedź
18.00 + Sylwester 22r., Marianna Rybczyńscy, Ewa Tęsiorowska

3 grudnia

I Piątek

T 16.30 + Krystyna Kryś – od 13 Róży Matek Żywego Różańca, od Szymańskich z Jutrkowa, od Tadeusza Nowickiego z rodz., Ireny Markiewicz z rodz.

18.00  W intencji Matek i Ojców żywego Różańca

4 grudnia

I Sobota

16.00 Liturgia chrzcielna: Bartosz