1. Dzisiaj gościmy w naszej parafii p. Agnieszkę Kowalczyk, która podzieli się z nami swoim doświadczeniem powołania misyjnego. Po Mszach będzie można wesprzeć misjonarkę, aby pokryć koszty wyjazdu do Brazylii.
  2. Zachęcam do udziału w nabożeństwach majowych. W kościele będziemy je odprawiali w łączności z Mszą świętą. Zachęcam również do udziału w nabożeństwach przy kapliczkach na terenie naszej parafii. Msza św. wieczorna jest odprawiana o godz. 19.00.
  3. Wymiana tajemnic Żywego Różańca dziś po Mszach świętych.
  4. W poniedziałek, wtorek i środę przypadają dni modlitw o urodzaje. O deszcz będziemy się modlić podczas wtorkowej nowenny.
  5. Próba dzieci przed I Komunią św. we wtorek o godz. 17.00.
  6. W środę uroczystość św. Stanisława Biskupa i Męczennika, patrona Polski.
  7. W sobotę 11 maja odbędzie się przy naszym sanktuarium zjazd motocyklistów. Msza święta w ich intencji będzie odprawiona o godz. 16.30.
  8. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzili uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. W naszej parafii będą 2 ważne wydarzenia:
    • Rocznica I Komunii Świętej podczas Mszy św. i godz. 11.00. Spowiedź dla dzieci i rodziców w czwartek w godz. 18.00 – 19.00; pielgrzymka do Kalisza w sobotę 18 maja;
    • Msza święta w intencji zastępów Ochotniczej Straży Pożarnej połączona z poświęceniem nowego wozu strażackiego OSP Mikorzyn o godz. 14.00;
  9. Dziękuję za pomoc przy sprzątaniu kościoła i kaplicy. O posprzątanie świątyni w sobotę o godz. 9.00 proszę grupę z ul. Dworcowej.
  10. Zachęcam do nabywania prasy katolickiej: Przewodnik Katolicki, Gość Niedzielny, Opiekun.
  11. W minionym tygodniu pożegnaliśmy śp. Michalinę Maciejewską. Wieczny odpoczynek...

Intencje mszalne 7 maja – 13 maja 2024r.

o pokój na świecie, za członków Bractwa św. Idziego, o dobre urodzaje

+ Radosław Gzik – od rodziny ojca chrzestnego ze Świby
+ Jan Szczepaniak – od mieszkańców Tokarzewa: Jana Ogórkiewicza, Wincentego Mazura, Karola Cieśli, Marka Rosiejki z rodz. Reginy Steinert
+ Józef Jędrysiak – od siostry Basi z rodz.
+ Czesław Drabent – od mieszkańców Tokarzewa: Krowickich, Płachtów, Kałużnych, Koziców, Grzelaków, Stainertów, Jana Ogórkiewicza, Szczepana Brauna, Wincentego Mazura, Mariusza Mazura, Andrzeja Bryja, Leszka Kosika, Wiesława Kosika, Doroty Jeżyk, Barbary Krzak  z rodzinami, Marii Kempa,
+ Irena Łuczak – od Wincentego Mazur z rodz.
+ Józef Tyra – od wnuczki Gabrieli z córką
+ Anna Mencel – od Agnieszki Kędzierskiej z rodz. Z Kotłowa
+ Helena Brylak – od Mariana z rodziny Matuszewskich
+ Agata Kaczmarek – od rodzin Dybek z Chróścina

+ Janina Wysota – od rodz. Marek z Baranowa, od rodz. Bialet z Katowic
+ Jacek Majchrzak – od Soleckich z Kępna, Lubczyny, Mnichowic oraz od Mrugałów
+ Halina Parzybót – od rodz. Jakubczyków
+ Jacek Wronka – od Benedykta Krawczyka, Marcina Krawczyka z rodz.
+ Katarzyna Ziomko – od kuzynek: Kamili z rodz., Agnieszki z córkami, Beaty z mężem, kuzyna Sławka z rodz.
+ Grzegorz Burzyński – od żony Eweliny z córkami

Uroczystość
Św. Stanisława BiM

+ Stanisław Szczepaniak
            Nabożeństwo Majowe

18.30   Adoracja Najświętszego Sakramentu (spowiedź od godz. 18.00)
19.00 + Mariusz Mikulski – od kuzynostwa: Ani, Ilony z rodz., Lidki z rodz., Sławka z rodz., / od rodz. Majchrzaków, Kuzynki Agaty z rodz., kuzyna Bartłomieja z żoną, rodz. Kowalek, rodz. Wawrzynów

19.00 + Jerzy Skwarkowski – od Bożeny i Józefa Kurzawów z Oleśniczy, Małgorzaty i Ireneusza Kunców, Ireny Pałki, Marii Brzozowskiej z Przytocznicy / od właściciela z żoną oraz pracowników firmy FITSTRONG / od rodz. Hebiszów / od rodz. Prajsnarów / od rodz. Łabudów z Mikorzyna

Liturgia chrzcielna
16.30  W intencji motocyklistów
+ Władysława, Julian Sterczewscy, Helena, Józef Możdżanowscy,             Stefan Wawrzyniak i zm. z rodz.

Niedziela Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego

7.30     + Józef Braun 4r.
T 9.30 + Anna, Stanisław, Zygmunt Łabuda, Cecylia Skrobacz
11.00   Za parafian – 1. rocznica Komunii Świętej