1. Różaniec fatimski z procesją do figury Matki Bożej będzie dzisiaj po Mszy o godz. 15.00
  2. 15 sierpnia, we wtorek, przypada uroczystość Wniebowzięcia NMP. Msze w naszej parafii: 7.30 i 11.00 w kościele, 9.30 w kaplicy w Tokarzewie. Podczas Mszy św. o godz. 11.00 tradycyjnie podziękujemy za plony. Na wszystkich Mszach poświęcenie kwiatów i ziół. Nie będzie Mszy św. o godz. 15.00. Tego dnia pragniemy wyrazić naszą solidarność z poszkodowanymi w wyniku powodzi w Słowenii. Po Mszach będzie można złożyć ofiarę na ten cel. Członków wolontariatu proszę o pomoc w przeprowadzeniu zbiórki. Kontynuacją spotkania w kościele będzie popołudniowy koncert plenerowy, na który zaprasza Bractwo św. Idziego wraz z grupą aktywnych seniorów. Wydarzenie rozpocznie się o godz. 17.00 na ośrodku wypoczynkowym. Będzie można skosztować słodkich wypieków oraz usmażyć kiełbaskę. Mile widziane elementy stroju country lub marynarskie (będą tańce i piosenki żeglarskie). Można przynieść koce lub leżaki. Zapraszamy!
  3. Dziękuję za posprzątanie kościoła. W sobotę proszę grupę z Rudniczyska.
  4. Zachęcam do czytania prasy katolickiej: Gość Niedzielny, Przewodnik Katolicki , gazety dla dzieci. Opiekun. Zachęcam również do nabycia kalendarza diecezjalnego, który jest cegiełką na kształcenie kleryków z naszej diecezji. Kalendarze są wyłożone pod chórem, cena 7 zł.

Intencje mszalne 17 sierpnia 2023r.

17 sierpnia

18.30 Adoracja Najświętszego Sakramentu i spowiedź
19.00 + Jan Rybczyński – od kuzynki Celiny Żurek z rodziną, od kuzyna Idziego Dobrzyńskiego z rodz., od chrześniaka Andrzeja z rodz., od kuzyna Jana z rodz. i Rybczaków z Doruchowa

18 sierpnia

Dz. – bł. w intencji Patrycji z racji 18 urodzin

19 sierpnia

16.00 Msza ślubna: Dawid Kulok – Oliwia Mądrecka

19.00 + Idzi Szczpaniak

20 sierpnia

XX Niedziela Zwykła

7.30     Za parafian
T 9.30 + Marianna, Władysław Ogórkiewicz i zm. z rodz.
11.00   + Zbigniew Hoja 12r., i jego rodziców
            Chrzest: Aleksandra, Jakub