27 sierpnia 2023r. – XXI Niedziela Zwykła ODPUST

1. Odpust:
    1. „Ogrodami Świętego Idziego” rozpoczęliśmy nasze wydarzenia odpustowe.
      Dziękuję wszystkim zaangażowanym w to wydarzenie, a także wszystkim tym, którzy podjęli różne aktywności w związku z przygotowaniami do uroczystości odpustowych. Cały czas proszę o wsparcie przy pracach wokół kościoła, o dostarczenie placków i ogórków na sobotę i niedzielę.
    2. Dzisiaj rozpoczynają się rekolekcje, Msze jak w każdą niedzielę, dziś po raz ostatni Msza po południu o godz. 15.00. Rekolekcje potrwają do środy włącznie. W poniedziałek, wtorek i środę Msze o godz. 10.00 i 19.00. Rekolekcje prowadzi Włodzimierz Płatek, którego witamy
      w naszej parafii. Zachęcam do skorzystania ze spowiedzi podczas rekolekcji, szczególnie dzieci
      i młodzież:
      • w poniedziałek klasy 4 i 5
      • we wtorek klasy 6, 7 oraz ministranci i lektorzy
      • w środę klasy 8 i młodzież ze szkół ponadpodstawowych
  1. w poniedziałek i we wtorek będą się odbywały warsztaty „Dla życia”. Spotkania będą w kaplicy zimowej w godz. 17.00 – 21.00 (o 19.00 Msza św.). Zapraszam do udziału.
  2. W czwartek będzie całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu (od 10.00 do 19.00) oraz odwiedziny chorych ( od godz. 8.00). Proszę zgłaszać chorych.
  3. Uroczystość Świętego Idziego – 1 września. Msze o godz.: 8.00 (zapraszam dzieci, które przyjęły I Komunię w tym roku – rozpoczęcie 9 pierwszych piątków), 10.00, 12.00 (suma) i 19.00. Z racji uroczystości nie obowiązuje post. 1 września do również dzień modlitwy o pokój z racji rocznicy wybuchu II Wojny Światowej.
  4. W sobotę 2 września Msza święta z udzieleniem sakramentu namszczenia chorych o godz. 10.00, Msza z udziałem dzieci o godz. 16.00, a wieczorna Msza w intencji Ojczyzny o godz. 19.00. Chorych będziemy częstowali kawą i plackiem, a dzieci cukierkami i lizakami, więc proszę o pomoc, abyśmy mogli podjąć pielgrzymów.
  5. W niedzielę 3 września Duży Odpust, wszystkie Msze w kościele parafialnym, (nie będzie Mszy
    w Tokarzewie): 7.00, 9.00, 10.15 i suma o 12.00, którą odprawi Ks. Arkadiusz Krziżok – Dyrektor Wydziału Duszpasterskiego Arch. Wrocławskiej. Nie będzie Mszy o godz. 15.00. Pielgrzymów będziemy częstowali kawą i herbatą, proszę o pomoc w przygotowaniu.
  6. Proszę o przygotowanie asysty zarówno na sumę 1 jak i 3 września, dziewczynki do sypania kwiatków, dzieci do niesienia poduszek, serca…
  7. Bardzo proszę podjęcie odpowiedzialności podczas liturgii, panów do reliwki, przyjmowania pielgrzymów, druhów z OSP proszę o kierowania ruchem i obsługę parkingów, panów do zbierania ofiar. Parafian z Rudniczyska proszę o przygotowanie ołtarza polowego, parafian z Domanina
    o przygotowanie kawy i herbaty dla pielgrzymów.
  1. Parafia
    1. Plan odwiedzin św. Idziego dla Domanina jest podany na stronie internetowej.
    2. Dziękuję za posprzątanie kościoła, następną grupę z Mechnic proszę w czwartek po Mszy wieczornej
    3. Biuro parafialne w tygodniu odpustowym będzie czynne tylko w wyjątkowych sytuacjach.
    4. zachęcam do nabywania prasy katolickiej: Przewodnik Katolicki (z modlitewnikiem), Gość Niedzielny i Mały Gość Niedzielny, Opiekun.
    5. Msza św. na rozpoczęcie roku szkolnego będzie w poniedziałek 4 września o godz. 8.15.
    6. Wymiana tajemnic będzie w niedzielę 10 września.
    7. Dziś odbywają się diecezjalno – wojewódzkie dożynki w Pleszewie. Dekanat ostrzeszowski reprezentują nasi parafianie z Tokarzewa.

Intencje mszalne 27 sierpnia – 3 września 2023r.

28 sierpnia

REKOLEKCJE

10.00 + Władysława, Maria, Franciszek Płuciennik, Piotr, Pelagia Duchnik, Krystyna Ogonowska

19.00 + Maria, Antoni Piasek i zm. z rodz. Piasek

29 sierpnia

REKOLEKCJE

10.00 + Ryszard Cieplik – od chrzestnej z rodz., od rodzin: Brylaków, Lewków, Kaczmarzyków

19.00 W intencjach Nowenny do św. Idziego
za członków Bractwa św. Idziego,  o pokój na świecie, o owoce odpustu
+ Maria kowalczyk 18r., Marian, Kazimierz, Kowalczyk, Ludwik, Jadwiga, Kazimierz, Stanisław, Maria, Józef Żureccy, zm. z rodz. Ogrodowiaków, Żureckich, Szyszków i Wróblów
+ Piotr Hołoś – od Gosi Tomaszewskiej, Basi, Jacka Hołoś, Joli i Przemka Skibów, Doroty i Tomka Wencel, Asi i Marcina Lar z rodzinami
+ Joanna Dukiewicz – od 10 Róży Matek
+ Czesław Duchnik – od rodz. Smardz, rodz. Kmieciów z Wyszanowa i Soleckich z Dobregodziału, Józefa Brauna z rodz., Kacpra Brauna z rodz.
+ Łukasz Goliński – od sąsiadów Stawskich
+ Mieczysław Gruszka – od kuzynki Anieli Owczarek z rodz.
+ Agata Kaczmarek – od rodz. Żyłków z Mikorzyna
+ Barbara Prajsnar – od brata z rodz.
+ Józef Jędrysiak – od rodz. Herbichów
+ Kazimierz Osiecki – od rodz. Zwierników z Biskupic Zabarycznych
+ Maria Osiecka – od Tomasza i Zofi Gruszka
+ Kazimierz Michalczyk – od rodzin: Wodników, Szmatów, Powolnych, Warzechów, Bednarków, Czechlowskich, Dobrzyńskich, Jakubczyków, Majchrzaków, Preglów, Dziedziców, Mariana Dobrzyńskiego z rodz., Genowefy Gruszka, Bartosiewiczów