1. Jeszcze raz składam serdeczne podziękowania wszystkim, którzy w różny sposób włączyli się
    w przeżywanie wydarzeń odpustowych. Powoli zaczniemy już przygotowania do przyszłorocznego odpustu, który będzie miał charakter wyjątkowy, ponieważ przypadnie rocznica ustanowienia Sanktuarium. Z tej racji będzie nieco więcej wydarzeń, m. in. pielgrzymka do grobu św. Idziego do St. Gilles we Francji. Informacje o pielgrzymce będą dostępne od środy na stronie internetowej parafii.
  2. Dzisiaj odpust w Sanktuarium na Pólku. Dzisiaj również ma miejsce beatyfikacja rodziny Ulmów. Ich pełna miłości postawa jest bogactwem Kościoła. Zwróćmy uwagę na tę świętą rodzinę, aby zaczerpnąć z tego bogactwa. Kino „Piast” w Ostrzeszowie zaprasza w tym tygodniu na film
    o rodzinie Ulmów. Godziny seansów na plakacie.
  3. Rozpoczyna się „Tydzień Wychowania”.
  4. Dzieci z klasy 3 i 4 zapraszam po „owieczki”.
  5. Spotkanie dla rodziców dzieci przygotowujących się do życia eucharystycznego odbędzie się
    w przyszłą niedzielę o godz. 11.00.
  6. Różaniec Fatimski odprawimy wyjątkowo we wtorek 12 września o godz. 18.15 przed wieczorną Mszą świętą. Zaczniemy przy figurze w ogrodzie i potem w procesji udamy się do kościoła.
  7. Spotkanie rady parafialnej odbędzie się w czwartek po wieczornej Mszy św.
  8. W przyszłą niedzielę spotkanie na Górze Krzyża Jubileuszowego z racji święta Podwyższenia Krzyża, które przypada w czwartek.
  9. W najbliższym czasie swoją działalność wznowi DomSpot Ostrzeszów (miejsce dla młodzieży). Poszukujemy opiekunów, którzy chcieliby spędzić czas z młodzieżą, wystarczy jedna godzina tygodniowo. Wszystkich chętnych (nauczycieli, katechetów, ludzi dobrej woli) zapraszamy na spotkanie organizacyjne, które odbędzie się 12 września we wtorek o godzinie 19:00
    w DomSpocie (Dom Katechetyczny przy parafii Farnej w Ostrzeszowie wejście od Placu Kazimierza). Bieżące informacje dotyczące Domspotu odnajdziemy na facebookowej stronie pt. DomSpot Ostrzeszów.
  10. Dziękuję za posprzątanie kościoła, w sobotę o godz. 9.00 proszę parafian z Mechnic
  11. Zachęcam do nabywania prasy katolickiej: Przewodnik Katolicki, Gość Niedzielny i Mały Gość Niedzielny. Opiekun (artykuł o naszym odpuście).

Intencje mszalne 11 – 17  września 2023r.

11września

19.00 + Piotr Goździcki 3r.

18.15 Różaniec Fatimski

19.00 W intencjach Nowenny do św. Idziego
za członków Bractwa św. Idziego,  o pokój na świecie,
+ Piotr Hołoś – od Krzywiźniaków i Osieckiej
+ Joanna Dukiewicz – od rodz. Krzywiźniaków
+ Czesław Duchnik – od rodz. Ślak z Kępna, od rodz. Ślak z Marszałek, od Stanisława Ogonowskiego
+ Łukasz Goliński – od Skibów
+ Agata Kaczmarek – od mieszkańców ul. Doruchowskiej (Aliny Kucharzak, Krzysztofa Kucharzaka, Cieplików, Głowików, Kurzawów, Urbaniakow, Sztukowskich, Kazimiery Żymełka, Żymełków, Jakubczyków, Wróblów, Gzików, Bernadety Rybczak, Beaty Rybczak, Dobrzyńskich, Brylaków, Kaczmarzyków, Lewków, Henryki Braun, Rybaków, Szymkowiaków z rodzinami)
+ Józef Jędrysiak – od Danuty i Zbigniewa Pawlik z Masanowa
+ Kazimierz Osiecki + Maria Osiecka – od mieszkańców ul. Dworcowej
+ Kazimierz Michalczyk – od rodzny Gawełków, Bugerynów i Danuty Gałkowskiej
+ Marianna Tomaszewska – od sąsiadów: Oli Chudy, Stochmiałów, Danki Chudy, Lidki Kemskiej, Marka Mielcarka, Ewy Stawskiej, Marii Sikory, Ireny Soleckej, Marii Krzemińskiej z rodzinami
+ Zdzisław Suliga – od rodz. Możdżanowskich, Głowaczów i Lesiaków
+ Łucja Kantecka – od Ireny z rodz.

7.15 W pewnej intencji

Święto Podwyższenia Krzyża

18.30   Adoracja Najświętszego Sakramentu i spowiedź
19.00   + Piotr Hołoś 1r. – od żony i córek

NMP Bolesnej

19.00      + Franciszek Nowak 2r.(od szwagra Zdzisława z rodz., od chrześniaka Jarka, od Renaty Zborowskiej z rodz.)

Msza św. dziękczynna: Kamil roczek, Ewa – Krzysztof 30 r. ślubu
16.00 Msza św. dziękczynna: Łucja – Stanisław 50 r. ślubu

19.00 + Idzi 8r., Marianna Ilscy

XXIV Niedziela Zwykła

7.30     + Piotr Goździcki 3r.
9.30      + Natalia 4., Henryk 2r. Jokiel i zm. rodzice z obydwu stron i zm. z rodz.
11.00   + Józef Sadowski – od syna Mirosława z żoną