1. Dzisiaj w naszej parafii przeżywamy niedzielę powołań z udziałem kleryka Jana
    z naszego seminarium. Módlmy się o dar męstwa, aby młodzi ludzie byli zdolni odpowiedzieć na głos powołania, który Pan cały czas kieruje do swojego ludu. Połowę złożonych dziś na tacę ofiar przekażemy na kształcenie kleryków.
  2. Rozpoczyna się dzisiaj Tydzień Biblijny pod hasłem „Powołani do Wspólnoty – KOMUNII z Bogiemi bliźnimi w Kościele”, zachęcam do lektury Pisma Świętego.
  3. Wizytacja biskupia w naszej parafii odbędzie się 18 kwietnia (czwartek) wg planu:
    • 10.00 Msza święta z udzieleniem sakramentu namaszczenia chorych, spotkanie
      z zelatorkami i zelatorami Żywego Różańca, wolontariuszami Caritas i sołtysami,
    • 12.00 Spotkanie w szkole,
    • 14.30 Nabożeństwo w kaplicy w Tokarzewie,
    • 15.15 Koronka do Miłosierdzia Bożego na cmentarzu,
    • 16.00 Spotkanie z radą parafialną (plebania),
    • 16.45 Spotkanie z przedstawicielami obszarów duszpasterskich (kawiarenka),
    • 18.00 Msza święta
  4. W związku z przygotowaniem do wizytacji bardzo proszę o pomoc w posprzątaniu obejścia w środę 17 kwietnia: w godz. 9.00 – 11.00 zapraszam seniorów, w godz. 17.00 – 19.00 zapraszam osoby pracujące, młodzież szkolną; już teraz dziękuję za wsparcie.
  5. W tym tygodniu przypada 19 dzień miesiąca (w piątek). Będziemy modlić się za przyczyną św. Józefa.
  6. W piątek od rana można na parkingu przy kościele złożyć elektrośmieci (lub w czwartek po godz. 20.00, nie wcześniej!). Dochód ze zbiórki jest przeznaczony na wsparcie dla misjonarzy.
  7. Ministrantów i lektorów proszę o zgłoszenie udziału w pielgrzymce do Paradyża. Inne dzieci z parafii też mogą uczestniczyć. (26 czerwca, Paradyż, Międzyrzecki Rejon Umocniony, Świebodzin, Wolsztyn – parowozownia, koszt 250 zł, ministranci 90 zł).
  8. Rodziców młodzieży, szczególnie kandydatów do bierzmowania, ale nie tylko, zapraszam na Mszę świętą i spotkanie w przyszłą niedzielę o godz. 11.00. Jest pomysł, aby zorganizować pielgrzymkę młodzieży do Rzymu w Roku Jubileuszowym, podczas ferii zimowych.
  9. Zachęcam do nabywania prasy katolickiej: Przewodnik Katolicki, Gość Niedzielny, Opiekun.

Intencje mszalne 16 – 22  kwietnia 2024r.

o pokój na świecie, za członków Bractwa św. Idziego, w intencji
dzieci: Maciej, Zosia,  Natalia, Mikołaj, Alicja

+ Kazimiera Cieplik – od wnuka Łukasza z Dominiką
+ Krystyna Walczak – od rodz. Ambroziaków
+ Radosław Gzik – od Zarządu i Członków Stowarzyszenia Społecznego im. „Mikory” w Mikorzynie
+ Agnieszka, Józef, Henryk Pietrusiak, Zdzisław, Kazimierz, Bronisław Michalczyk
+ Zygfryd Weszka, Franciszek, Anna Burzała, Grażyna Okoń, Teresa, Roman Kula
+ Jan Szczepaniak – od Wioletty Mazur z rodz. z Ostrzeszowa
+ Stanisław Żurecki – od Ewy i Marka Kamola, Marii Balcerzak
+ Józef Jędrysiak - od brata Tadeusza z rodziną
+ Anna Mencel – od sołtysa i Rady Sołeckiej z Mikorzyna
+ Józef Tyra – od wnuczki Marzeny z rodz.
+ Helena Brylak – od rodz. Wojtasik ze Szklarki Przygodzkiej, rodz. Chudzińskich z Rojowa
+ Janina Wysota – od Doroty Groblica i Barbary Zimoch z rodz.
+ Halina Parzybót – od Józefa i Joanny Kosmalów
+ Jacek Wronka – od Romana i Bernadety Szymkowiak, Ewy i Krystiana Jeżyk z dziećmi

W pewnej intencji

10.00 W intencji chorych

18.00   1) Za parafian
            2) +
Agata Kaczmarek 1r.- od męża i dzieci

18.00   + Teresa Gruszka 9r., Jan Gruszka 7r.

Msza św. dziękczynna 55r. ślubu Lucyny i Henryka

15.00 Msza św. dziękczynna 50r. ślubu Anieli i Henryka

18.00  + Iwona Majchrzak 15r., oraz w intencji Zofii i Stanisława
            z racji 55 r. ślubu