2. Trzecia niedziela Adwentu otwiera 2 etap Adwentu. Symbolizuje nam to kolor różowy w liturgii.
    1. Spowiedź w naszym dekanacie w Ostrzeszowie w tym tygodniu:
      1. w poniedziałek  w parafii Chrystusa Króla
      2. we wtorek w parafii św. Jadwigi
  • w środę w parafii Wniebowzięcia NMP (fara)
  1. Roraty z udziałem dzieci odprawimy w poniedziałek, czwartek i zakończenie w piątek. Zachęcam dzieci do udziału, szczególnie te, które jeszcze nie były;
  2. Chłopców, którzy chcieliby zostać ministrantami proszę, aby już przychodzili do ołtarza;
  3. Świece Caritas będzie można nabywać przy wyjściu z kościoła (małe 12 zł).
  4. Odwiedziny chorych będą miały miejsce w piątek od godz. 8.30, proszę zgłaszać chorych. Osoby chore, które w święta pozostaną w domu mogą w I święto przyjąć Komunię w domu. Nadzwyczajni szafarze są gotowi odwiedzać chorych po Mszy św. o godz. 11.00. Dziękuję szkolnemu wolontariatowi za przygotowanie upominków dla chorych.
  5. Przygotowanie dekoracji świątecznej w piątek w po roratach, bardzo proszę o pomoc wszystkich ludzi dobrej wolu.
  1. Dziękuję za ofiarowane do kościoła choinki i za ustawienie ich w kościele, za wycięcie i transport.
  2. 4 niedziela Adwentu przypada w Wigilię, proszę pamiętać, aby tego dnia być w kościele oraz
    w Uroczystość Bożego Narodzenia. Zadbajmy również o katolicki wymiar wieczerzy wigilijnej.
  3. W poniedziałek Uroczystość Bożego Narodzenia, rozpoczniemy tradycyjnie Pasterką o godz.22.00 w kaplicy w Tokarzewie, w kościele o północy. W dzień Msze św. o godz. 9.30 i 11.00 w kościele. W 2. dzień świąt Msze wg porządku niedzielnego.
  4. Ze względu na spowiedzi adwentowe dostępność biura parafialnego może być utrudniona
    w okresie przedświątecznym.
  5. Dziękuję za posprzątanie kościoła i kaplicy. W sobotę o godz. 9.00 proszę grupę z Domanina.
  6. Zachęcam do nabywania prasy katolickiej: Przewodnik Katolicki, Gość Niedzielny, Opiekun.

Grupa

18 grudnia (poniedziałek)

Ruch „Światło – Życie”

21 grudnia (czwartek)

Młodzież ze szkół ponadpodstawowych

22 grudnia (piątek)

Ministranci i Lektorzy

Intencje mszalne 18 – 26 grudnia 2023r.

18 grudnia

18.00 + Anna, Stefan Wróbel – od wnuka Krystiana z rodziną

19 grudnia

18.00 W intencjach Nowenny do św. Idziego
za członków Bractwa św. Idziego,  o pokój na świecie,

+ Franz Ruch – od Szymona Kończaka, Mateusza Szmaja, Andrzeja Parzybóta, Salomei Kliks, Romana Nikodema, Mirosława Stawskiego z rodzinami
+ Helena Kliks – od Alicji Małek
+ Józef Tyra – od rodziny Jerzego i Marii Przybyłów, Jana i Marzeny Wysotów
+ Józef Jędrysiak – od Teresy i Zbigniewa Szumskich, Błażeja i Bartłomieja z rodzinami
+ Kazimierz Michalczyk – od Lucylii Karwik i rodz. Gancarczyków
+ Helena Brylak – od Sołtysa i Rady Sołeckiej z Mikorzyna
+ Krystyna Walczak – od rodziny Szlaków z Myjomic
+ Radosław Gzik – od Teresy i Grzegorza Kliks
+ Agata Kaczmarek – od koleżanek i kolegów z rocznika „80” SP w Mikorzynie z wychowawczynią
+ Aniela Walczak – w rocz. śmierci od bratanka Krzysztofa z rodz.
+ Alfreda Rybak 14r. i męża Józefa – od dzieci z rodzinami
+ Jan, Józef, Jan Pelagia Wróbel
+ Mieczysław, Marek Józefa Grzesiak i zm. z rodz.

20 grudnia

7.15     + Marianna 31r. Ignacy Ilscy

21 grudnia

18.30 Adoracja Najświętszego Sakramentu
+ Marianna Rybczyńska – od brata Stanisława z żoną, od Anety
i Roberta z synami, od Beaty, Piotra, Macieja, Wiktorii, Bartosza i Patrycji z córką

22 grudnia

18.00 + Henryk Jokiel – od szwagra Mariana z synem, rodziny Olechów, Roberta z żoną, Czesława Wieruszewskiego, rodz. Wieruszewskich z Kuźnicy

23 grudnia

+ Helena, Jan, Piotr Jakubczyk, Wiktoria, Franciszek Jakubczyk

24 grudnia

IV Niedziela Adwentu

Wigilia Bożego Narodzenia

Za parafian
T 9.30             + Dawid Jeżyk, Krystyna, Karol Braun, Anna, Andrzej Trzeciak, Anna,          Jan Jeżyk, Mirosław Turek
11.00   + Józef 37r., Maria, Jadwiga, Ludwik, Kazimierz, Stanisława Żureccy, Weronika, Stanisław Szyszka, Marian, Maria, Kazimierz Kowalczyk Jan Wróbel, zm. brata i jego rodziców, zm. z rodz. Ogrodowiaków, Żureckich i Szyszków

25 grudnia

Uroczystość Bożego Narodzenia

T 22.00
+ Jarosław, Leon Cieśla, zm. z rodz.
24.00               Za parafian
(Msza w kościele)  + Tadeusz Morzydusza – od córki Katarzyny
            z mężem i dziećmi
+ Agata Krzywiźniak

26 grudnia

Święto św. Szczepana

+ Jerzy Skwarkowski – od syna Piotra z Dominiką, od córki Bogumiły
T 9.30
+ Zofia, Wacław, Teresa, Józef Kusińscy i zm. z rodz.
11.00 Dz. – bł. w intencji pp. Czesławy i Romana z racji 70. rocznicy ślubu